Modeliuotojas modeliuotojui - draugas  

Atgal   Modeliuotojas modeliuotojui - draugas > Naujienos, renginiai, pagalba, ABC > Modeliavimo žodynėlis

Atsakyti
 
Temos įrankiai Ieškoti temoje Atvaizdavimo būdas
Senas 2006-11-04, 19:19   #1
Flyer
Kalbus narys
Narys nuo: 2006 Oct
Vieta: Kaunas
Amžius: 26
Aerodinamika

Keliamoji jėga

Keliamoji jėga- tai jėga atsirandanti oro srautui apipučiant aerodinaminę plokštumą. Ši jėga yra nukreipta į viršų ,kad atsvertų skraidymo aparato svorio jėgą.
Keliamoji jėga atsiranda dėl slėgių skirtumo sparno apatinėja ir viršutinėje dalyje. Slegių skirtumo atsiradimą nusako bernulio dėsnis: didėjant dujų srauto greičiui, dujų slėgis mažėja. Kuo didesnis oro srauto greitis, tuo mažesnis slėgis. Daugėlio profilių viršutinė dalis yra labiau išgaubta, nei apatinė. Tad oro srauto dalelėms reikia "nueiti" skirtingą atstumą, o pagal oro vientisumo dėsnį, dalelės negali persilenkti t.y dvi dalelės išsiskyrusios priekinėje briaunoje, turi susitikti profilio gale. Tad viršutinėje dalyje dalelės turi judėti greičiau nei apatinėje, del to ir atsiranda keliamoji jėga.
Bet panagrinėkime kaip atsiranda keliamoji jėga plokštelėje, kuri nėra išgaubta. Jei plokštelė stovės nuliniu kampu, oro srauto atžvilgiu, ir judės ,tai ji nesudarys jokios keliamosios jėgos. Jei plokštelę pastatysim nedideliu kampu į viršų, keliamoji jėga atsiras, nes oro srautas atsitrenkęs į plokštelės apatinę dalį, sudarys padidėjusio slėgio sritį, o viršutinėje dalyje, oras išrėtės ir sudarys žemesnio slėgio sritį.

Keliamosios jėgos dydis priklauso nuo: sparno ploto, oro srauto greičio, oro tankio, sparno atakos kampo, sparno profilio.

Atakos kampas

Tai kampas tarp sparno profilio stygos ir oro srauto. (kartais atakos kampas yra maišomas su pastatymo kampu, kuris lėktuve nekinta, priešingai nei atakos kampas)
Nuo atakos kampo labai priklauso keliamoji ir pasipriešinimo jėgos. Didėjant kampui, didėja visos šios jėgos ,bet tik iki tam tikros ribos, kuri vadinama kritiniu atakos kampu. Esant tokiam kampui, oro srautas pradeda nutrukinėti nuo sparno ir netekęs keliamosios jėgos lėktuvas krentą i suktuką. Krisdamas lėktuvas sukasi, nes abi jo pusės nėra idealiai vienodos ir nuo kurios nors pusės srautas nutrūksta ankščiau, nei nuo kitos ir tai suteikia jam sukimo momentą.

Flateris

Tai skraidymo aparato virpesiai, atsirandantys nuo didelio greičio, blogos detalių centruotės, bei konstrukcijos neatsparumo susukimui. Flateris gali suardyti modelio konstrukciją tiesiog ore. Jo galima išvengti padarius flateruojančių detalių (sparnas, eleronai, stabilizatorius ir t.t.) centruotę priekinę. Taipat sustiprinus konstrukciją.

Pasipriešinimas

Tai jėga stabdanti kūną, jos kriptis visada veikia priešinga judėjimo krypčiai.
Pasipriešinimų yra kelios rūšys, kuri kiekviena reikalauja atskiros temos.

Trinties ir slėgio pasipriešinimai (Profilinis pasipriešinimas) :
Trinčiai atsirasti turi didelę įtaka oro klampumas. Kiekviename kūno paviršiaus taške atsiranda klampumo trinties jėgos, kurios trugdo oru judėti. Tų trinties jėgų suma yra vadinama kūno trinties pasipriešinimu. Šiam pasipriešinimui didžiausią įtaką turi: srovės greitis paribio sluoksnyje, tėkmės rūšis (laminarinė, turbulentinė), oro klampumas. Turbulentiniam srautui atsirasti didelę įtaką turi kūno paviršiaus nelygumai.
Jeigu pastatysim plokštę statmenai oro srautui, tai srautas ją stabdys ir slėgis padidės prieš ją ,o už jos sumažės. Dėl didelio slėgio oro dalelės dar nepasiekusios plokšlelės stengsis ją apeiti. Plokštelės kraštuose oro srovelės susiaurėja, jų greitis padidėja, o slėgis sumažėja. Kai statinis oro slėgis plokštelės kraštuose pasidaro mažesnis negu už jos, oro masė už plokštelės stengiasi judėti nuo centro i kraštus. Ją pagauną išorinis oro srautas, kurio greitis didesnis, ir užsuka į kraštus judantį srautą. Kuo didesnis greitis, tuo srautas smarkiau užsukamas. Turbulencijai sunaudojama dalis slėgio potencinės energijos, todėl sūkurio ir srauto slėgis tampa mažesnis už statinį slėgį.
Trinties ir slėgio pasipriešinimas visada veikia kartu ir bendrai vadinanami profiliniu pasipriešinimu.

Induktyvinis pasipriešinimas (dar vadinamas indukciniu) :
Kaip seniau minėjau keliamoji jėga sparne atsiranda del slėgių skirtumo sparno apatinėje ir viršutinėje dalyje.Šie slėgiai nuolatos stengiasi susivienodinti, tad vienintelė vieta kur tai galima padaryti, yra sparno galai. Oras iš aukštesnio slėgio zonos pereina į žemesnio slėgio zoną. Toks oro judėjimas galuose skatina atsirasti slėgių skirtumams išilgai sparnų, tiek jų viršuje, tiek ir apačioje, bei oro masės judėjimui apatinėje dalyje sparno galo link, o viršutinėje atvirkščiai. Dėl to sparnų galuose atsiranda sūkuriai, kurie dar labiau nulenkia oro srautą į apačią, kuo arčiau sparno galo- tuo labiau. Šiems oro užsukimams sunaudojama dalis slėgio potencinės energijos, tai irgi didina bendra sparno pasipriešinimą. Kai keliamosios jėgos nėra, nėra ir induktyvinio (indukcinio) pasipriešinimo.

Interferencinis pasipriešinimas
Surinkto lėktuvo (liemens) dalys turi tam tikrą įtaką viena kitai ir gerina ar blogina srauto apteką. Taigi liemens pasipriešinimo jėga yra lygi visų dalių pasipriešinimui plius interferencinis pasipriešinimas.
Oras tarp dviejų detalių (pvz. liemens ir sparno; liemens ir stabilizatoriaus) dėl klampumo yra stabdomas, tai priklauso nuo slėgio paribio sluoksnyje. Sluoksnis storėja, įvyksta pirmalaikis srauto atotrūkis ir turbulencija. Kuo aštriau sujungti kampai-tuo didesnis interferencijos poveikis.

bus daugiau...
Flyer neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2006-11-08, 19:17   #2
nishuko
Apsipratęs narys
Narys nuo: 2006 Oct
Bandymais įrodyta, kad aerodinaminė jėga gaunama daugiausia dėl sumažėjusio slėgio sparno viršuje, o ne dėl padidėjusio slėgio apačioje. Apskaičiavę viršslėgį sparno viršuje ir apačioje statmenai aptekančiam srautui, galėtume apskaičiuoti ir keliamąją jėgą:
Ya=(Pv ap - Pv virš)* S
čia S – sparno plotas,
Pv – viršslėgis,
Ya – keliamoji jėga.

Aerodinamika ir skrydžių dinamika – Vilnius 2000, 48psl.
nishuko neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2006-11-09, 18:07   #3
nishuko
Apsipratęs narys
Narys nuo: 2006 Oct


nishuko neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-07-09, 15:09   #4
nishuko
Apsipratęs narys
Narys nuo: 2006 Oct
Kazkurioje temoje iskilo problemu del sparno formos aerodinamines reiksmes. Truputis informacijos apie tai ir sparno profilius, tam kas neturi knygutes "Aerodinamika ir skrydziu dinamika".
nishuko neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-12-23, 18:11   #5
EG
Apsipratęs narys
 
EG's Avatar
Narys nuo: 2007 Nov
Vieta: Pakruojis - Vilnius
Amžius: 31
Siųsti žinutę EG per Skype&trade
Turbulizatoriai (turbulators)


Papildomas pasipriešinimas kuris atsiranda dėl laminarinio atitrūkimo burbulo gali būti panaikintas ar sumažintas keliais būdais:
1. suteikiant sparno profiliui atitinkamą formą, siekiant kad laminarinis-turbulentinis sparno profilio virsmas būtų priešais slėgio padidėjimo zoną.
2. Priverstinai turbulizuojant srautą dirbtiniais trikdžiais-turbulizatoriais. Ši priemonė paprastai tvirtinama priešais laminarinio atitrūkimo burbulo virsmo vietą, ji sukelia trikdžius turbulizuodama srautą.
Mažų Reinoldso skaičių (toliau bus rašoma sutrumpintai Re sk.) lėktuvų modeliams turbulizatorius yra rekomenduojamas. Mažas pasipriešinimo padidėjimas dideliuose greičių režimuose bus kompensuotas geresnėmis mažų greičių charakteristikomis. Tai yra geras sprendimas kai sparno profilis kuriamas geriausioms eksploatacijos savybėms pasiekti


The turbulator causes transition without laminar separation.

Mechaniniai turbulizatoriai


Mechaninis turbolizatorius modifikuoja sparno profilio formą. Modifikacija sukelia dujų (oro) spaudimą, kurias galiausiai paspartina aptekamo srauto virsmą. Jis gali būti pritvirtintas prie sparno paviršiaus kaip tiesus juostos ruožas(dar vadinamas 2D turbulizatoriumi), gali būti dantyto zig-zag tipo, arba sparno paviršiuje paskirstitų tolygiai iškylų tipo. Kitas būdas naudojamas laisvojo skridimo modeliuose yra tiesus laidas įtaisytas mažų spyrių pagalba priešais priekinę sparno briauną. Šis būdas mažiau jautrus atakos kampų kaitai, bet sukelia daugiau pasipriešinimo.
Tipinės turbulizatoriaus aukščio reikšmės yra nuo 0,2 – 1 mm. Zig- zag tipo turbulizatoriai naudojami ir tikruose sklandytuvuose.


Pneumatiniai (oro) turbulizatoriai

Oro turbulizatorius sudarytas iš daugybės skylučių sparno paviršiuje, siekiant suaktyvinti oro tekėjimą pasienio sluoksnyje.

Pneumatic turbulator for free flight models, 1957, from [9].

Turbulizavimo oru būdas gali būti kontroliuojamas automatiškai, arba distanciniu būdu. Oro srovė per skyles gali būti paduodama Pito vamzdeliu (Pitot tube) – tai L formos vamzdelis, kurio vienas atviras galas nukreiptas prieš srautą, kitas galas nukreiptas linkme didinančia oro tekėjimą pasienio sluoksnyje. Oro kiekio padavimas gali būti kontroliuojamas automatiškai, priklausomai nuo atakos kampo. Oro turbulizatoriaus tūkumas- jautrumas dulkėms ir užsitęršimui, kurie užkemša skylutes, be to šio turbulizatoriaus įdiegimas reikalauja daug darbo.


Turbulizatoriaus tvirtinimo vieta

Optimalus turbulizatorius turėtų išvengti laminarinio atitrūkimo burbulo be papildomo sparno pasipriešinimo. Deja daugelyje aukšto lygio, mažų Re sk. sparno profilių laminarinio atitrūkimo burbulo vieta turi polinkį keistis, kintant keliamosio jėgos koeficientui Cl (toliau bus vadinama Cl). Re sk. tiesiogiai priklauso nuo Cl : sukant ratus termikuose pageidaujamas didelis Cl ir maži Re sk., tuo tarpu skrendant dideliu greičiu-atvirkščiai. Tokiu būdu turbulizatorius fiksuojamas arti priekinės briaunos išvengiant laminarinio atitrūkimo burbulo prie didelių Cl , jis sukurs papildomą pasipriešinimą prie mažų Cl ,kai fiksacija yra arti galinės briaunos – turbulizatorius nėra efektyvus prie didesnės Cl reikšmės.


Calculated drag coefficient of the MH 32 for 5 different lift coefficient/Reynolds number combinations. Transition has been fixed at different x/c locations.

Grafikas viršuje rodo kelis skaitinių metodų duomenis. Skirtingomis Re sk. ir Cl reikšmėms atitinkančioms tipinį F3B sklandytuvą, buvo rastos Cd -pasipriešinimo koeficiento reikšmės(toliau bus vadinama Cd ). Turbulencinio virsmo vieta priverstinai buvo sudaryta prie skirtingų x/c ( x-laminarinio-turbulentinio virsmo vieta sparno profilio paviršiuje, c-sparno profilio stygos ilgis, x/c-reiktų suprasti kaip santykinę laminarinio-turbulentinio virsmo vietą sparno paviršiuje; toliau bus vadinama x/c), pradedant x/c = 5%. Imant kreivę, kurios Re = 171000, Cl = 0,5, Cd –mažėja pastoviai iki tam tikro taško, po to kyla aukštyn. Ši zona ir yra laminarinio atitrūkimo burbulo pradžios vieta. Labai išrankūs asmenys turbulizatoriui renka net kelias vietas išilgai sparno atsižvelgdami į skirtingus Re sk.ir Cl , bet tai nepatariama daryti neištyrus kelių turbulizatorių tarpusavio poveikio.
Apskritai yra galimybė kurti sparno profilius taip, kad laminarinis atitrūkimo burbulas būtų toj pačioj vietoj, kintant Cl ,bet ta vieta turi būti parinkta pagal mažų Re sk. atvejį(esant x/c 50% atvejui viršutiniame profilio paviršiuje).
Grafikas apačioje yra naudojamas ieškant optimalios turbulizatoriaus pozicijos MH 24 serijos sparno profilyje, kuris dirba prie Re sk. artimų 1000000(čia jau nėra modeliai).Turbulizatoriaus dydis


Tipiškas mechaninis turbulizatorius sudarytas iš juostos ruožo, pritvirtinto prie sparno paviršiaus. Ruožo padėtis sparno stygos atžvilgiu, priklauso nuo profilio formos. Žinoma, kad turbulizatorius turi būti įtaisytas prieš laminarinio atitrūkimo burbulą. Prie poliarių grafiko patalpinto profilių duomenyse, taip pat talpinamas ir x/c virsmo vietos grafikas. Kad turbulizatorius būtų efektyvus, jis įtaisomas 5-10 % stygos ilgio atstumu priešais laminarinio atitrūkimo burbulą. X/c virsmo grafikas apačioje rodo kaip surasti laminarinio-turbulentinio virsmo vietą.Calculated drag coefficient of the MH 24 for different Reynolds numbers The optimum position seems to be at 84% of the chord. The drag of the airfoil comes close to the flat plate with completely laminar flow.


Pasirinktas keliamosios jėgos koeficientas Cl = 1, brėžiame horizontalią liniją, kuri kerta x/c virsmo kreivę (analizuojama esant konkrečiam Re sk.), tada galima surasti x/c virsmo vietą x ašyje, bet tai yra klaidingas būdas, nes paprastai analizuojant profilį skaitiniais metodais yra duodama tiksli x/c virsmo vieta. Pavyzdyje x/c = 0,45 laminarinio atitrūkimo burbulo zona, jeigu nebus priverstinai turbulizuojama priešais ją. Faktiškai kaip jau buvo minėta anksčiau – turbulizatorius turi būti tvirtinamas 5-10 % arčiau sparno priekinės briaunos, mūsų atveju bus x/c = 0,40. Taip pat yra pavaizduota laminarinio-turbulentinio virsmo kreivė apatiniame sparno profilio paviršiuje, padėsianti apibrėžti turbulizatoriaus poziciją apatiniame paviršiuje, bet tas paprastai yra daroma profiliams kurie turi papildomą išgaubimą, arti galinės briaunos.
Mechaninis turbolizatorius privalo turėti minimalų aukštį, kad būtų efektyvus. Papildomas kriterijus yra Re sk. kuris įtakoja pasienio sluoksnio ištūmimo storį. Didesni Re sk. sukelia plonesnius pasienio sluoksnius, negu mažesni. Turbulizatoriaus juostelės storis turi būti pakankamas turbulizuoti srautui, bet neturėtų būti didesnis už pasienio sluoksnio storį.

Turbulator height selection chart.

Turime lentelę, kuri apibūdina x/c virsmo parinkimą. X/c virsmo reikšmės yra imamos iš profilio duomenų lapo, arba imamos iš profilio gamintojo rekomendacijų, arba tiriama savarankiškai – skaitiniais metodais, įvertinant oro klampą. Žinant konkretų x/c, vedama vertikali linija link oranžinės spalvos juostos, tokiu būdu gaunami 2 sankirtos taškai(viršutinis ir apatinis). Iš kiekvieno iš jų brėžiama horizontali tiesi linija į dešinę pusę, gaunama 2-vi sankirtos su kreive, apibūdinančia Re sk. Tada iš šių reikšmių brėžiamos 2-vi vertikalios linijos link horizontaliosios ašies ir randama apytikris pasienio sluoksnio išstūmimo storis. Šis storis ir yra rodiklis parenkant turbulizatoriaus storį. Reikšmės rastos iš grafiko labai artimos aerodinaminio vamzdžio bandymams.

Pavyzdys: sparnas turi stygą su Re = 75000, stygos ilgis 200mm. Sparno profilio kūrėjas rekomenduoja x/c = 0,4. Pagal šiuos duomenis iš grafiko randama, kad turbulizatoriaus aukštis turi būti 0,0014-0,0016 stygos ilgio, o tai atitinka 0,28-0,32mm.

Viskas versta iš anglų kalbos http://www.mh-aerotools.de/airfoils/turbulat.htm
EG neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2012-09-20, 16:52   #6
briedis
Narys
Narys nuo: 2009 Dec
Vieta: Siauliai
Citata:
dvi dalelės išsiskyrusios priekinėje briaunoje, turi susitikti profilio gale
Oro srautas aptekantis sparną viršuje ir apačioje, prie galinės briaunos nesusitinka vienodu laiko momentu.
Sukuriant keliamąją jėgą, kiekviena oro srauto dalelė, virš sparno atiteka anksčiau (palyginus su apatiniu sparną aptekančiu srautu), nors viršutinis oro srautas turi nueiti ilgesnį kelią. Informacijos šaltinis:www.av8n.com
briedis neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2014-03-07, 06:19   #7
Amiee Smith
Narys
Narys nuo: 2014 Mar
reply

Calculated drag coefficient of the MH 24 for different Reynolds numbers The optimum position seems to be at 84% of the chord.
esky honey bee
Amiee Smith neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2017-09-18, 10:44   #8
20170918yuanyuan
Apsipratęs narys
Narys nuo: 2017 Sep
coach outlet online
pandora charms sale clearance
ray ban sunglasses discount
adidas superstar shoes
coach factory outlet online
canada goose sale
ralph lauren outlet
louboutin outlet
polo ralph lauren outlet
ray ban sunglasses outlet
jordan shoes
pandora charms sale clearance
uggs outlet
longchamp bags
retro 11
coach handbags outlet
ugg
moncler outlet online
jordans
ugg boots
michael kors
nike outlet
cheap ray ban sunglasses
cheap ray ban sunglasses
ray ban sunglasses outlet
michael kors outlet online
ugg outlet online
mulberry outlet uk
cheap ugg boots
michael kors outlet online
adidas nmd runner
moncler sale
ralph lauren sale
uggs clearance
adidas outlet store
canada goose jackets uk
adidas yeezy boost 350
christian louboutin sale
pandora jewelry
toms outlet
mulberry
discount ray ban sunglasses
valentino outlet
louis vuitton outlet online
adidas nmd runner
ugg outlet
canada goose parka
cheap ugg boots
canada goose coats
polo ralph lauren
ugg boots
canada goose jackets
ugg boots outlet
nfl jerseys wholesale
michael kors outlet online
coach outlet online
toms
adidas superstars
polo ralph lauren outlet
yeezy shoes
pandora charms sale
uggs outlet
michael kors uk
coach outlet online
yeezy boost 350
ralph lauren
moncler pas cher
coach factory outlet online
toms
pandora charms sale clearance
moncler outlet online
coach outlet store online
air max shoes
pandora uk
michael kors outlet store
coach factory outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach factory outlet
uggs outlet
nike air max 2018
pandora charms sale
birkin handbags
ray bans
discount oakley sunglasses
kate spade outlet online
michael kors
ralph lauren
ralph lauren sale
moncler sale
adidas store
oakley sunglasses outlet
uggs outlet
polo ralph lauren outlet
coach outlet online
cheap jordans for sale
ralph lauren outlet online
michael kors
canada goose
ralph lauren uk
moncler outlet online
longchamp
tory burch outlet online
oakley sunglasses outlet
moncler jackets
burberry uk
cheap ugg boots
christian louboutin shoes
ferragamo outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
canada goose coats
ray ban sunglasses discount
nike outlet store online
mulberry handbags
polo ralph lauren outlet online
pandora charms
coach factory outlet online
polo ralph lauren
ugg boots
20170918yuanyuan neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2017-11-08, 13:15   #9
20170918yuanyuan
Apsipratęs narys
Narys nuo: 2017 Sep
2017118 leilei3915

coach factory outlet

pandora outlet

canada goose uk

canada goose outlet

ralph lauren

fred perry polo shirts

canada goose outlet store

adidas nmd r1

pandora jewelry

coach outlet store online

ugg sale

canada goose jackets

cheap jordan shoes

adidas ultra boost

coach outlet store online

canada goose jackets

christian louboutin

ugg outlet store

ralph lauren uk

fred perry clothing

christian louboutin shoes

pandora jewelry

coach outlet

cheap oakley sunglasses

fitflops clearance

ugg outlet

adidas nmd

canada goose jackets canada

oakley sunglasses

adidas outlet online

coach outlet store online

canada goose jackets

coach outlet online

valentino shoes

ugg canada

pandora outlet

canada goose uk

adidas nmd r1

mont blanc outlet

coach factory outlet online

cheap uggs

moncler jackets

ugg outlet

adidas yeezy

moncler sale

cheap oakley sunglasses

canada goose outlet store

canada goose outlet store

oakley sunglasses wholesale

ugg boots for women

pandora jewelry

nike outlet

pandora bracelet

ralph lauren outlet

michael kors outlet

michael kors outlet

pandora jewelry

michael kors outlet online

uggs outlet

polo shirts

uggs outlet

ferragamo shoes sale

coach factory outlet

lunette ray ban

michael kors outlet

christian louboutin sale

ugg boots

mulberry outlet

valentino outlet

polo outlet

nike outlet

ralph lauren outlet

uggs outlet

michael kors outlet

ugg boots black friday

ugg outlet online

air jordan shoes

canada goose outlet

adidas superstar shoes

polo ralph lauren

pandora outlet

kate spade outlet

tory burch outlet online

canada goose outlet

canada goose jackets

michael kors outlet clearance

moncler outlet

nike outlet store

mbt shoes outlet

michael kors outlet clearance

adidas outlet store

coach outlet online

uggs outlet

pandora bracelet

nike outlet online

adidas outlet store

ugg outlet store

coach outlet

ray ban sunglasses wholesale

cheap jordans

coach outlet online

true religion jeans

canada goose jackets

michael kors handbags

coach outlet

michael kors outlet stores

canada goose outlet

michael kors outlet online

michael kors outlet

canada goose outlet
20170918yuanyuan neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2017-11-15, 06:47   #10
20170918yuanyuan
Apsipratęs narys
Narys nuo: 2017 Sep
chenyingying

nike air max

louboutin

nike football boots

nike trainers

red bottom shoes

ralph lauren outlet

canada goose outlet

ugg boots

ray ban sunglasses

prada outlet

coach outlet

oakley sunglasses cheap

christian louboutin

under armour outlet

cheap nfl jerseys

canada goose

air jordan pas cher

mbt

adidas stan smith shoes

nfl jerseys

uggs

ugg boots

uggs outlet

coach factory outlet

ugg boots

true religion jeans

adidas outlet

ralph lauren uk

swarovski jewelry

coach wallets

north face

mulberry

uggs

ugg outlet

fitflops

moncler

nike outlet store

north face jackets clearance

nike air max

canada goose jassen

mont blanc pens

adidas yeezy

ugg boots

ugg outlet

hockey jerseys

polo ralph

mont blanc pens

ray ban sunglasses

coach outlet

birkenstock outlet

kate spade outlet

coach outlet

coach outlet online

ugg outlet

burberry outlet

coach factory outlet

ralph lauren outlet

ugg outlet

ugg boots

cheap nfl jerseys

pandora jewelry

kate spade outlet

uggs on sale

moncler

michael kors outlet

coach outlet

salvatore ferragamo

oakley sunglasses cheap

longchamp

polo ralph lauren

ugg boots

nike factory outlet

polo ralph lauren

longchamp

burberry scarf

oakley vault

michael kors handbags

jordans

polo ralph lauren

canada goose

ugg sale

polo ralph

ralph lauren outlet

nike shoes

ray bans

fitflops

coach outlet online

north face

north face

juicy couture outlet

true religion outlet

louboutin

manolo blahnik shoes

ray ban sunglasses

louboutin

uggs outlet

christian louboutin

ugg outlet

converse outlet

moncler

burberry outlet

coach factory outlet

ugg outlet

jordans

hermes

michael jordan shoes

ugg on sale

cheap ugg boots

ugg boots on sale

michael kors outlet

coach bags

christian louboutin

polo ralph lauren

pandora jewelry

true religion jeans

jordans

bottes ugg

north face jackets

burberry scarf

north face

adidas football boots

the north face

true religion outlet

longchamp

nike air force 1

supreme new york

canada goose outlet

ugg outlet store

giuseppe zanotti

ugg clearance

ugg australia

hermes belt

uggs outlet store

ugg boots

coach factory outlet

uggs outlet

coach outlet

pandora charms

polo ralph

ugg italia

nfl jerseys wholesale

ugg boots

mlb jerseys

ray ban sunglasses

ferragamo

ugg outlet

north face jackets

timberland

pandora jewelry

wholesale nfl jerseys

ralph lauren outlet

moncler outlet

doudoune moncler

flip or flop

nike blazer

michael kors outlet online

canada goose outlet

christian louboutin

moncler jacka

louboutin

canada goose outlet

air max

ugg outlet

louboutin

moncler

ugg outlet

tory burch outlet

canada goose outlet

ugg boots

nike running shoes

ugg

ugg outlet

pandora rings

coach outlet

coach outlet

ferragamo

polo ralph lauren

coach outlet

nike air max

pandora jewelry

kate spade outlet

oakley sunglasses

mbt

moncler jackets

calvin klein outlet

moncler jassen

longchamp outlet

moncler

coach factory outlet

uggs outlet

ray ban

michael kors

replica watches

supreme

hollister outlet

polo ralph lauren

ugg boots

coach outlet store online

coach outlet online

ray ban sunglasses

true religion sale

adidas originals

adidas shoes

adidas jeremy scott

canada goose

adidas

ugg outlet

air max 90

nike air max

adidas shoes

burberry outlet

michael kors handbags

nike air huarache

north face outlet

kate spade handbags

canada goose

canada goose

ugg factory outlet

the north face

supreme clothing

north face

nike nfl jerseys

coach factory outlet

adidas wings

baseball jerseys

uggs outlet

ugg outlet

prada

goedkope uggs

ugg boots

ugg boots

ugg boots

mlb jerseys

kors outlet

tommy hilfiger canada

polo ralph lauren

the north face

michael kors uk

the north face

uggs outlet

hermes birkin handbags

coach outlet online

ugg

kors outlet

christian louboutin

ugg outlet

michael kors

michael kors outlet

ray ban sunglasses

jordan shoes

jordan shoes

sac longchamp

north face

blackhawks jersey

moncler

ugg boots

christian louboutin

hollister clothing

pandora charms

michael kors outlet

nba jerseys

supreme

supra shoes

adidas stan smith

true religion

ugg boots

ralph lauren outlet

ugg outlet

kate spade outlet

nike outlet

coach outlet

flip flops

oakley sunglasses

ray ban sunglasses

ugg outlet

ralph lauren outlet

pandora charms

canada goose

ugg australia

coach outlet

moncler

oakley sunglasses

hogan

canada goose

moncler sito ufficiale

cheap nhl jerseys

michael kors handbags

longchamp outlet

nike huarache shoes

cheap nfl jerseys

rolex watches

ugg boots

cheap nfl jerseys

nike outlet

pandora charms

ugg boots clearance

soccer jerseys

nike air jordan

canada goose outlet

mont blanc

ralph lauren outlet

coach outlet

canada goose

north face outlet

nike air max

canada goose outlet

beats headphones

ralph lauren

michael kors

jordan shoes

north face

nike air max

north face outlet

ugg boots

ralph lauren

ugg

moncler jackets

ugg outlet

canada goose outlet

kate spade outlet

ugg australia

canada goose uk

oakley sunglasses cheap

jordans

coach outlet

prada outlet

uggs outlet

coach outlet online

paul pogba jersey

jordan shoes

birkenstock uk

ugg australia

air jordan

canada goose uk

michael kors outlet

ugg outlet

ugg boots

michael kors outlet

hermes outlet

cheap ugg boots

coach outlet online

michaelkors outlet

adidas store

michael kors handbags

uggs outlet

basketball shoes

birkenstock sandals

michael kors handbags

tory burch outlet

nfl jerseys

oakley sunglasses

ugg boots clearance

coach outlet

cheap jordans

michael kors outlet clearance

fitflops

snapbacks hats wholesale

jordan retro

nike store uk

new balance shoes

pandora jewelry

flip flops

ugg boots on sale

ugg outlet

nike roshe run

cheap ugg

prada

ugg boots

canada goose jackets

canada goose outlet

north face outlet

ugg boots

ugg australia

air max

air jordans

ray bans

oakley sunglasses canada

tory burch outlet

canada goose

discount nike

oakley vault

ugg boots

ray ban outlet

polo ralph

ray ban sunglasses

north face uk

uggs outlet

vibram fivefingers

ugg boots

mlb jerseys

chenyingying20171115
20170918yuanyuan neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2017-11-15, 08:36   #11
20170918yuanyuan
Apsipratęs narys
Narys nuo: 2017 Sep
chenyingying

nike air max

louboutin

nike football boots

nike trainers

red bottom shoes

ralph lauren outlet

canada goose outlet

ugg boots

ray ban sunglasses

prada outlet

coach outlet

oakley sunglasses cheap

christian louboutin

under armour outlet

cheap nfl jerseys

canada goose

air jordan pas cher

mbt

adidas stan smith shoes

nfl jerseys

uggs

ugg boots

uggs outlet

coach factory outlet

ugg boots

true religion jeans

adidas outlet

ralph lauren uk

swarovski jewelry

coach wallets

north face

mulberry

uggs

ugg outlet

fitflops

moncler

nike outlet store

north face jackets clearance

nike air max

canada goose jassen

mont blanc pens

adidas yeezy

ugg boots

ugg outlet

hockey jerseys

polo ralph

mont blanc pens

ray ban sunglasses

coach outlet

birkenstock outlet

kate spade outlet

coach outlet

coach outlet online

ugg outlet

burberry outlet

coach factory outlet

ralph lauren outlet

ugg outlet

ugg boots

cheap nfl jerseys

pandora jewelry

kate spade outlet

uggs on sale

moncler

michael kors outlet

coach outlet

salvatore ferragamo

oakley sunglasses cheap

longchamp

polo ralph lauren

ugg boots

nike factory outlet

polo ralph lauren

longchamp

burberry scarf

oakley vault

michael kors handbags

jordans

polo ralph lauren

canada goose

ugg sale

polo ralph

ralph lauren outlet

nike shoes

ray bans

fitflops

coach outlet online

north face

north face

juicy couture outlet

true religion outlet

louboutin

manolo blahnik shoes

ray ban sunglasses

louboutin

uggs outlet

christian louboutin

ugg outlet

converse outlet

moncler

burberry outlet

coach factory outlet

ugg outlet

jordans

hermes

michael jordan shoes

ugg on sale

cheap ugg boots

ugg boots on sale

michael kors outlet

coach bags

christian louboutin

polo ralph lauren

pandora jewelry

true religion jeans

jordans

bottes ugg

north face jackets

burberry scarf

north face

adidas football boots

the north face

true religion outlet

longchamp

nike air force 1

supreme new york

canada goose outlet

ugg outlet store

giuseppe zanotti

ugg clearance

ugg australia

hermes belt

uggs outlet store

ugg boots

coach factory outlet

uggs outlet

coach outlet

pandora charms

polo ralph

ugg italia

nfl jerseys wholesale

ugg boots

mlb jerseys

ray ban sunglasses

ferragamo

ugg outlet

north face jackets

timberland

pandora jewelry

wholesale nfl jerseys

ralph lauren outlet

moncler outlet

doudoune moncler

flip or flop

nike blazer

michael kors outlet online

canada goose outlet

christian louboutin

moncler jacka

louboutin

canada goose outlet

air max

ugg outlet

louboutin

moncler

ugg outlet

tory burch outlet

canada goose outlet

ugg boots

nike running shoes

ugg

ugg outlet

pandora rings

coach outlet

coach outlet

ferragamo

polo ralph lauren

coach outlet

nike air max

pandora jewelry

kate spade outlet

oakley sunglasses

mbt

moncler jackets

calvin klein outlet

moncler jassen

longchamp outlet

moncler

coach factory outlet

uggs outlet

ray ban

michael kors

replica watches

supreme

hollister outlet

polo ralph lauren

ugg boots

coach outlet store online

coach outlet online

ray ban sunglasses

true religion sale

adidas originals

adidas shoes

adidas jeremy scott

canada goose

adidas

ugg outlet

air max 90

nike air max

adidas shoes

burberry outlet

michael kors handbags

nike air huarache

north face outlet

kate spade handbags

canada goose

canada goose

ugg factory outlet

the north face

supreme clothing

north face

nike nfl jerseys

coach factory outlet

adidas wings

baseball jerseys

uggs outlet

ugg outlet

prada

goedkope uggs

ugg boots

ugg boots

ugg boots

mlb jerseys

kors outlet

tommy hilfiger canada

polo ralph lauren

the north face

michael kors uk

the north face

uggs outlet

hermes birkin handbags

coach outlet online

ugg

kors outlet

christian louboutin

ugg outlet

michael kors

michael kors outlet

ray ban sunglasses

jordan shoes

jordan shoes

sac longchamp

north face

blackhawks jersey

moncler

ugg boots

christian louboutin

hollister clothing

pandora charms

michael kors outlet

nba jerseys

supreme

supra shoes

adidas stan smith

true religion

ugg boots

ralph lauren outlet

ugg outlet

kate spade outlet

nike outlet

coach outlet

flip flops

oakley sunglasses

ray ban sunglasses

ugg outlet

ralph lauren outlet

pandora charms

canada goose

ugg australia

coach outlet

moncler

oakley sunglasses

hogan

canada goose

moncler sito ufficiale

cheap nhl jerseys

michael kors handbags

longchamp outlet

nike huarache shoes

cheap nfl jerseys

rolex watches

ugg boots

cheap nfl jerseys

nike outlet

pandora charms

ugg boots clearance

soccer jerseys

nike air jordan

canada goose outlet

mont blanc

ralph lauren outlet

coach outlet

canada goose

north face outlet

nike air max

canada goose outlet

beats headphones

ralph lauren

michael kors

jordan shoes

north face

nike air max

north face outlet

ugg boots

ralph lauren

ugg

moncler jackets

ugg outlet

canada goose outlet

kate spade outlet

ugg australia

canada goose uk

oakley sunglasses cheap

jordans

coach outlet

prada outlet

uggs outlet

coach outlet online

paul pogba jersey

jordan shoes

birkenstock uk

ugg australia

air jordan

canada goose uk

michael kors outlet

ugg outlet

ugg boots

michael kors outlet

hermes outlet

cheap ugg boots

coach outlet online

michaelkors outlet

adidas store

michael kors handbags

uggs outlet

basketball shoes

birkenstock sandals

michael kors handbags

tory burch outlet

nfl jerseys

oakley sunglasses

ugg boots clearance

coach outlet

cheap jordans

michael kors outlet clearance

fitflops

snapbacks hats wholesale

jordan retro

nike store uk

new balance shoes

pandora jewelry

flip flops

ugg boots on sale

ugg outlet

nike roshe run

cheap ugg

prada

ugg boots

canada goose jackets

canada goose outlet

north face outlet

ugg boots

ugg australia

air max

air jordans

ray bans

oakley sunglasses canada

tory burch outlet

canada goose

discount nike

oakley vault

ugg boots

ray ban outlet

polo ralph

ray ban sunglasses

north face uk

uggs outlet

vibram fivefingers

ugg boots

mlb jerseys

chenyingying20171115
20170918yuanyuan neprisijungęs   Reply With Quote
Atsakyti

Temos įrankiai Ieškoti temoje
Ieškoti temoje:

Išplėstinė paieška
Atvaizdavimo būdas

Pranešimų taisyklės
Jūs negalite kurti naujų temų
Jūs negalite rašyti atsakymų
Jūs negalite siųsti priedų
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų

BB kodas yra įjungtas
Veideliai are įjungtas
[IMG] kodas yra įjungtas
HTML kodas Išjungti

Peršokti į skyrių


Laikas GMT +3. Šiuo metu yra 04:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2017, Autopasulis ir Ko Ltd.
Visos tesės saugomos. UAB Autopasaulis ir Ko