Modeliuotojas modeliuotojui - draugas  

Atgal   Modeliuotojas modeliuotojui - draugas > Naujienos, renginiai, pagalba, ABC > Pagalba ir patarimai

Atsakyti

Temos įrankiai Ieškoti temoje Atvaizdavimo būdas
Senas 2007-10-29, 22:13   #1
Virgis21
Platininis narys
Narys nuo: 2006 Oct
Vieta: Kaunas
Lipo akumuliatoriu sandeliavimas ilgesniam laikui

Kazkaip tik daba suzinojau, kad lipo akumuliatoriu negalima laikyti pilnai pakrauta kambario temperaturoje ir dar ilgesniam laikui. cia raso kad pakrautas akumas tik i saldiklyje saugus (negenda) o pasedes ar nusedes gali buti kambary :S
http://www.kongpower.com/faq_en/show...01=1&srhTxt02=
nu baisu , kaip as per darbymeti gadinau savo akumus po 500lt ;( tragedija
Virgis21 neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-29, 22:29   #2
Pukas
Platininis narys
Narys nuo: 2006 Nov
Vieta: Panevezys
Tu tik per darbymeti, o as jau metus laiko
Pukas neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-29, 22:30   #3
Virgis21
Platininis narys
reiktu i veida duoti tiems diedams kurie sake, tik pakrautas lipo gali stoveti ilgiau
Senas 2007-10-29, 22:35   #4
Pukas
Platininis narys
Vieta: Panevezys
Reiketu sukisti i sikn.. ta sugadinta akuma ir paduoti gera srove, kad sprogtu... Gal cia as biski per ziauriai?...
Pukas neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-29, 22:43   #5
Tadas25
Auksinis narys
Vieta: Plunge
Amžius: 37
Gerai kad as ne toks zaziningas su akumais . as po skraidymu tingiu pakraut . ir tas isejo y nauda nu vot pasiseke
Tadas25 neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-29, 22:54   #6
Epkencijus
Platininis narys

Epkencijus's Avatar
Narys nuo: 2006 Dec
Vieta: Vilnius/Rokiškis
Amžius: 32
Siųsti žinutę Epkencijus per Skype&trade
Vaje vaje, gyveni ir mokaisi. Stai tau ir klausyk "patyrusio".

As visa laika pakraunu juos po skrydziu, nes noriu buti pasiruoses kiekvienai akimirkai skristi, pasirodo .... padariau didele klaida. Aciu dievui mano akumai nekainuoja po 500 Lt, nors sudejus visus 4 akumus irgi sumele gaunasi....

P.s. mano jau susukti i maiselius ir guli saldiklyje...
Epkencijus neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-29, 22:56   #7
Tadas25
Auksinis narys
Vieta: Plunge
Amžius: 37
Tureciau pirkt saldymo kameras kad tilptu akumai

2 rex 600 akumai, 5 trex 450 akumai, dar putos 2 akumai, is ep8 2 akumai.. nu zodziu uzimtu vietos nebeliktu vvietos vodkei
Tadas25 neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-29, 22:57   #8
Virgis21
Platininis narys
Citata:
Parašė Tadas25
Tureciau pirkt saldymo kameras kad tilptu akumai

2 rex 600 akumai, 5 trex 450 akumai, dar putos 2 akumai, is ep8 2 akumai.. nu zodziu uzimtu vietos nebeliktu vvietos vodkei
ziurek kad nesusitrumpintu, kol uzsals, gali ledo patirpdyti ir tada susprogs su vodke
Senas 2007-10-29, 22:59   #9
SauliusG
Apsipratęs narys
Vieta: Vilnius
Lengvatikiai jūs mažumėlę, nepulčiau aš taip greit tikėti. Susikursiu puslapiuką, parašysiu, kad saugiausia ant pečiaus laikyti, imsit visi pečius statytis ir kūrenti?
Nemačiau ten nei vieno argumento kodėl taip reikia daryti... Visada laikau akumus pilnai pakrautus ir dar nepastebėjau nieko blogo jiems benutinkant...
SauliusG neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-29, 23:02   #10
Virgis21
Platininis narys
Citata:
Parašė SauliusG
Lengvatikiai jūs mažumėlę, nepulčiau aš taip greit tikėti. Susikursiu puslapiuką, parašysiu, kad saugiausia ant pečiaus laikyti, imsit visi pečius statytis ir kūrenti?
Nemačiau ten nei vieno argumento kodėl taip reikia daryti... Visada laikau akumus pilnai pakrautus ir dar nepastebėjau nieko blogo jiems benutinkant...
gal tavo lektuvas ir nejaucia, bet mano didieji akumai nebevalina taip kaip anksciau ejo :S butent po darbymecio pertraukos. ten informacija yra paimta is kitur. Tik rezume info. ir beja raso gamintojas o ne kas kitas
Senas 2007-10-29, 23:13   #11
Epkencijus
Platininis narys

Epkencijus's Avatar
Narys nuo: 2006 Dec
Vieta: Vilnius/Rokiškis
Amžius: 32
Siųsti žinutę Epkencijus per Skype&trade
To SauliusG:

Tu man papasakok, kodel GAMINTOJAS turetu pateikti klaidinga informacija apie akumu explotavima? Niekaip neikertu kuom tu cia taip remies...

P.s. Gal turi tvirtu argumentu kodel reikia daryti atvirksciai nei nurodo gamintojas? Labai jau idomu? ....m?
Epkencijus neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-29, 23:27   #12
muda
Platininis narys

muda's Avatar
Vieta: Šiauliai
Siųsti žinutę muda per Skype&trade
As visada pakraudavau akumus po skrydzio. Reziume visi akumai siai dienai yra nebegyvi po gan trumpo gyvenimo. Kito paaiskinimo nerandu, nes didziausias pablogejimas visada jauciamas po ilgesnio stovejimo. Pvz po 2 men 2 22003s akumai taip ir nebepakele sraigtasparnio i ora. Maniau, kad atsigaus , bet su kiekvienu skrydziu tik blogejo...
muda neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-30, 00:58   #13
ReM
Platininis narys
Vieta: Jurbarkas
Atkreipkit dėmesį kaip pakrauti būna akumuliatoriai nusipirkus. Gal taip ir yra geriausia juos laikyt? O gal iš šaldytuvo perkat?
Kas nors turit statistiką, kiek pakrovimų atlaiko LiPo, kol pradės jaustis, kad "nevalina"?
ReM neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-30, 01:42   #14
Virgis21
Platininis narys
ReM, mano didysis elektrinis rexas ejo gerai iki sezono darbu ir pauzes beveik 2men. daba negaliu priversti jo taip suktis kaip anksciau gaila.
Senas 2007-10-30, 09:20   #15
muda
Platininis narys

muda's Avatar
Taigi parashyta, kad laikyti nedakrautus 3,5-3,8V. Butent taip ir perkam juos - tada nebutina laikyt saldytuve. I saldytuva grusti tik tada kai akumas pilnai pakrautas , o skristi nera galimybes ilgesni laika.

Isvada - kuo ilgiau buna akumas pakrautas - tuo greiciau mirsta. Skraidant tankiai , akumai tikrai laiko 100 ciklu ir daugiau.
Senas 2007-10-30, 09:40   #16
pvilkas
Sidabrinis narys
Vieta: Panevėžys
Taip, ReM, nesu nusipirkęs pilnai pakrautų LiPo. Visada bent 30 proc. talpos sulenda pirmą kartą kraunant.
pvilkas neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-30, 09:45   #17
ReM
Platininis narys
Citata:
Parašė muda
Isvada - kuo ilgiau buna akumas pakrautas - tuo greiciau mirsta. Skraidant tankiai , akumai tikrai laiko 100 ciklu ir daugiau.
Išvada nebūtinai teisinga. Aš esu skraidęs daug ir tankiai, nepastebėjau, kad jie mirtų lėčiau, nei skraidant retai.
Jei lyginsim kokie akumuliatoriai (kas gamintojas) - čia tai skirtumas yra.
Nesiimu tvirtint, kad galima laikyt pilnai pakrautus, gal iš tikro taip mirs greičiau...
Vienas dalykas yra žinomas - LiPo ciklų skaičius yra gana liūdnas... T.y. mano naudojimo statistika rodo, kad virš 100 ciklų praktiškai neatlaiko nė vienas... O jei atlaiko, tai su labai smarkiai sumažėjusia talpa ir atiduodama srove.
Žodžiu galima pabandyt laikyt akumuliatorius šaldytuve, arba pakrovinėt tik prieš skraidymus, bet ar tai realiai nors kiek keičia situaciją galima būtų tvirtint tik išbandžius tai su bent keliais akumuliatoriais.

Perkant akumuliatoriai nepilnai pakrauti, aš tą ir norėjau pasakyt, kad gal būt taip laikyti juos būtų teisingiausia.
Senas 2007-10-30, 09:58   #18
Virgis21
Platininis narys
ReM as pastebejau, jeigu stovi iki savaites dar "valina" gerai, jeigu 2 sav, jau "priduses" reiks pameginti laikyti nekrauta ir ziureti kas gausis.
ciklu skaicius tiesiogiai proporcingas kainai/kokybei
Musu atrasti Kong Power akumai, kolkas rodo gerus zenklus. maziukai 2200mah akumai jau bus padare po 30 ciklu, jokiu pastebejimu dar. o visokie "raudoni" jau pasipucia ir nevalina
manau labai itakoja ju laikymas, naodojimas pagal apkrovas ir iskrovimo gylis.

P.S. manau reiktu piriimti bendra nuomone kaip laikyti nenaudojamus akumus. Nes ne vienas modeliuotojas per ziema laikys stalciuose po kelism menesius. Butu gerai ideti i Svarbus tema, butu sioks toks vertas pinigu patarimas
Senas 2007-10-30, 10:06   #19
muda
Platininis narys

muda's Avatar
Citata:
Aš esu skraidęs daug ir tankiai, nepastebėjau, kad jie mirtų lėčiau, nei skraidant retai.
Butent taip as ir norejau pasakyti. Nukencia tik kai ilgai stovi , o kai skraidoma daznai vyksta naturalus nusidevejimas Ilagai palaikant prikrautus , man yra numire 2 akumai (po 20-30 ciklu). Apie 100 tik pasvajoti.
Taigi tu viska darai teisingai jeigu tau laiko virs 100 ciklu ir belieka susitaikyti su tokiu mazu ciklu skaiciumi, kuris LiPo atveju yra skaitomas arti maksimalaus Netgi esu mates, kad kai kurie gamintojai savo reklamoje su pasididziavimu teigia , kad ju lipo akumai laiko virs 100 ciklu ...
Senas 2007-10-30, 11:11   #20
ReM
Platininis narys
Citata:
Parašė muda
Citata:
Aš esu skraidęs daug ir tankiai, nepastebėjau, kad jie mirtų lėčiau, nei skraidant retai.
Butent taip as ir norejau pasakyti. Nukencia tik kai ilgai stovi , o kai skraidoma daznai vyksta naturalus nusidevejimas
Aš norėjau pasakyti, kad pagal ciklų skaičių nepastebėjau skirtumo. Ar per porą mėnesių dabaigt ar per metus.
Prieiti kažkokios nuomonės apie LiPo laikymą nelabai pavyks. Todėl kad tai tik kalbos, niekuo nepatvirtintos.
Pvz. aš visada rašausi akumuliatorių pakrovimus, kad turėti kažkokią statistiką, kiek kurie laiko, kada jau jaučiasi atiduodamos srovės pablogėjimas. Todėl šiokias tokias išvadas galiu daryt.
Senas 2007-10-30, 11:37   #21
henkel
Sidabrinis narys
Narys nuo: 2007 Mar
Vieta: Vilnius
Permanent Capacity Loss versus Storage Conditions
Storage Temperature....40% Charge...........100% Charge
0 °C (32 °F)....................2% loss after 1 year...6% loss after 1 year
25 °C (77 °F)...................4% loss after 1 year...20% loss after 1 year
40 °C (104 °F).................15% loss after 1 year...35% loss after 1 year
60 °C (140 °F).................25% loss after 1 year...40% loss after 3 months
Source: BatteryUniversity.com[7]

Lentele nukopinta is wikipedia.org
henkel neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-10-30, 12:00   #22
Virgis21
Platininis narys
Citata:
Parašė henkel
Permanent Capacity Loss versus Storage Conditions
Storage Temperature....40% Charge...........100% Charge
0 °C (32 °F)....................2% loss after 1 year...6% loss after 1 year
25 °C (77 °F)...................4% loss after 1 year...20% loss after 1 year
40 °C (104 °F).................15% loss after 1 year...35% loss after 1 year
60 °C (140 °F).................25% loss after 1 year...40% loss after 3 months
Source: BatteryUniversity.com[7]

Lentele nukopinta is wikipedia.org
bet ne talpa aktualiausia man yra, "valinimas" yra svarbiausia
Senas 2007-10-30, 12:43   #23
ReM
Platininis narys
Citata:
Parašė Virgis21
bet ne talpa aktualiausia man yra, "valinimas" yra svarbiausia
Talpa tiesiogiai susijusi su "valinimu".
Senas 2007-10-30, 12:46   #24
Virgis21
Platininis narys
na per 2 menesius nuduso tiek kad valinimas daugiau sumazejo nei talpa. as cia pateikiu savo pastebejimus. Talpa gal puse minutes ( gal as daugiau varau) o valinimas gerokai stabdo varikli.
Senas 2007-10-30, 13:40   #25
Auriukas
Narys
Narys nuo: 2007 Jan
Vieta: Silute - Klaipeda
...

Manyciau, kad tiesos apie si sandelivima yra. neturiu dideles patirties su Lipo akumais, bet mano keturios lipolkes apie du men saugiai gulejo stalciui uzdarytos. 2 celiu 860 Amh buvo nepakrautos, kazkur puse buvo tikrai like. 3 celiu 2200 Amh buvo kaip nupirktas taip nejudintas, o vat 3 celiu 860 Amh buvo pilnai pakrautas ir turejo manau kokius 6 ciklus tikrai. Taigi kai issitraukiau is stalciaus, visi trys akumai, kurie buto nepakrauti, dirba normaliai, bent jau mano akiai taip kaip turi buti, o vat 3c 860 Amh net variklio nepasuko.

Beje gal kas zino kaip teisingai NiMh sandeliuoti?
Auriukas neprisijungęs   Reply With Quote
Atsakyti

Temos įrankiai Ieškoti temoje
Ieškoti temoje:

Išplėstinė paieška
Atvaizdavimo būdas

Pranešimų taisyklės
Jūs negalite kurti naujų temų
Jūs negalite rašyti atsakymų
Jūs negalite siųsti priedų
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų

BB kodas yra įjungtas