Modeliuotojas modeliuotojui - draugas  

Atgal   Modeliuotojas modeliuotojui - draugas > Naujienos, renginiai, pagalba, ABC > Pagalba ir patarimai

Atsakyti

Temos įrankiai Ieškoti temoje Atvaizdavimo būdas
Senas 2007-05-25, 09:50   #1
nishuko
Apsipratęs narys
Narys nuo: 2006 Oct
Srovės matavimas ?

Sveiki, kaip su paprastu testeriu pamatuoti srove? Daugelyje testeriu max leistina srove daugiausiai 20A, o ant nuolatines dar maziau. Zinoma cia ne 220v, bet nezinau ar verta rizikuoti testerio gyvybe, nes tas 20A ar 10A nezine ant kokio voltazo yra ir ar isviso ka rodys virsijus Tarkim jeigu sugalvosiu pamatuoti variklio, kuris ant 5celiu jama 40A, ir pajungus testeriuka nuosekliai ar nesudeginsiu (cia pvz)? Kiek suprantu nuoseklus jungimas tik tarp akumo ir rego.
nishuko neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-05-25, 10:03   #2
vipix
Platininis narys
Vieta: Baltijos pakrantė
Kepinau as tuos testerius...
Paprastas kiniskas testeriukas raso, kad matuoja iki 10A, bet cia toli grazu
Ant sava maitinimo bloko patrumpines maciau ir 15A ir 23A, testeris gyvas...
Testeris kazkur parodo iki 20-25A ir tada ismeta vienetuka....
Testerio viduj yra suntas 0.01omo varzos (metalinis strypelis), ji sudeginti problematiska su akumu...

Beje, cia matavaimai vyksta ant nuolatines sroves, kaip supratome
vipix neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-05-25, 10:03   #3
LederHoze
Platininis narys
Narys nuo: 2007 Mar
Vieta: Alytus - Kaunas
Saip pas mane ant multimetro galima pamatuoti max 10A, bet as kazkada matavau sroves stipri zinodamas, kad mazdaug apytiksliai gali buti 9-11A. Nu tai taip ir sudeginau rizikuodamas. Kartais gali tik saugiklis perdegt, o jei taip atsitinka negali nei varzos pamatuot, nei t.t. (mano atveju). Siaip zinau, kad zinant itampa ir varza pagal omo desni galima paskaiciuoti ir sroves stipri grandines daliai I=U/R
LederHoze neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-05-25, 10:53   #4
evvaldis
Platininis narys
Vieta: Vilnius
Siųsti žinutę evvaldis per Skype&trade
Maztau o jei testeri sunta antra idet (identiska!), tada reiktu padidint *2 ka jis rodo ekranely...Pvz pas mane 10A matuoja...Matuotu 20A ir mano reikmem jau uztektu
evvaldis neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-05-25, 10:58   #5
vipix
Platininis narys
Vieta: Baltijos pakrantė
Citata:
Parašė evvaldis
Maztau o jei testeri sunta antra idet (identiska!), tada reiktu padidint *2 ka jis rodo ekranely...Pvz pas mane 10A matuoja...Matuotu 20A ir mano reikmem jau uztektu
O tu idek identiska...
Nebent turi priejima prie afigenai tiksliu ommetru...
vipix neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2007-05-25, 11:12   #6
bachurelis
Platininis narys
Vieta: Vilnius
Siųsti žinutę bachurelis per MSN
Reikia suprasti, kad kalbama apie srovę, imamą iš akumuliatorių.
Su testeriu matuojant, problema yra ne vien tame, kad jis gali sudegti. Dažniausiai jo varža nėra labai maža, o tai juntamai paveikia modelio variklio veikimą.

Reikia pasidaryti šuntą, prijungti jį nuosekliai akumuliatoriui ir matuoti įtampą ant šunto.
Manau nieko baisaus, jei ant šunto kris 0,5V - tai mažiau, negu įtampos kitimas išsikraunant akumuliatoriui. Perkam 0,1om rezistorius, pvz:
http://www.lemona.lt/index.php?page=item&i_id=64168
Jei tikimasi, kad srovė bus iki 10A, 2 rezistorius jungiam lygiagrečiai ir gaunam 0,05om šuntą. Jei srovė 20A, jungiam 4 ir gaunam 0,025om šuntą.
Viską sujungiam, pamatuojam, srovę apskaičiuojam:
I=U/R, kur U-pamatuota įtampa ant šunto, R-šunto varža.

PVZ.
Sujungėm lygiagrečiai 2 rezistorius po 0,1om, gavom 0,05om šuntą. Sujungėm, pagazavom, ant šunto buvo 0,5V. Tada I=0.5/0.05=10A. Šituo atveju ant šunto buvo 5W galingumo, todėl ilgai nelaikykit (šuntą turim 2x2W=4W), arba naudokit galingesnius rezistorius, pvz:
http://www.lemona.lt/index.php?page=item&i_id=43368

Bet tokiu būdu matuojant, nesitikėkit labai gero tikslumo. Rezistorius 5%, jei testeriukas pigus, jo tikslumas irgi panašus, taigi rezultatas 10%. Jei gavom srovę 10A, tai reiškia, kad ji yra 9-11A.
bachurelis neprisijungęs   Reply With Quote
Atsakyti

Temos įrankiai Ieškoti temoje
Ieškoti temoje:

Išplėstinė paieška
Atvaizdavimo būdas

Pranešimų taisyklės
Jūs negalite kurti naujų temų
Jūs negalite rašyti atsakymų
Jūs negalite siųsti priedų
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų

BB kodas yra įjungtas