Modeliuotojas modeliuotojui - draugas  

Atgal   Modeliuotojas modeliuotojui - draugas > Modeliai > Lėktuvai

Atsakyti

Temos įrankiai Ieškoti temoje Atvaizdavimo būdas
Senas 2008-02-20, 15:36   #51
Taktas
Platininis narys
Narys nuo: 2007 Oct
Vieta: Panevėžys
Amžius: 54
Citata:
Parašė Rimas
Grynai iš techninės pusės: savo prigimtimi el. variklis turi maksimalų sukimo momentą visame sūkių diapazone, (...)
Rimai, nesutinku. Netgi naujausi brushless'ai (iš esmės, sinchroniniai AC varikliai) žemais sūkiais turi mažesnį sukimo momentą, nei dideliais. Čia fizika, ir niekur nuo to nedingsi. Žinoma, VD turi dar didesnį momento netolygumą. Čia ir yra elektros pranašumas: trumpam (nuo kliūties, perkrovos) sustojęs variklis (ypač jei žemais sūkiais) vėl pradės suktis. Deja, VD jei sustos, tai neabejotinai teks leistis .

aff, su 15 cc bus sunkesnis už tavo komplektą. Dėl to nesiginčiju. Tačiau skirtumas, kaip sako Viačeslavas, neesminis. Labai nekantrauju pamatyti tą žvėriuką įstatytą savo vietoje. Beveik neabejoju, kad tau su juo pavyks leistis taip, kaip video .
Taktas neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2008-02-20, 16:05   #52
TechnoLogic
Kalbus narys
Narys nuo: 2007 Nov
Vieta: Kauno raj.
Amžius: 30
Kalbant apie kaina ji cia neaktuali. Kaip kakzas pries tai is sraigtasparnistu pasake: elektra- kura nusiperki is pradziu, vd- po truputi. RCM forume panarsykit, vienas zmogelis pradejo su e85 kuru is degalines skraidyti: pigu, bet veikimo kokybe? Mano manymu vd veikti taip stabiliai kaip elektrai reikia apie 20-30% nitro, todel kaina irgi gaunasi ne ka mazesne, nei kokie flight power akumai sezonui (beje, jei jau del ilgaamziskumo tai su akumais reik atitinkamai elgtis ir resursas virsys 200x). Dar nereiktu pamirsti, kad vd duoda veikima 500 skrydziu (nu galima keisti detales ir tt, bet jei koks ABC tai tipo ir cilindra ir svaistikli krapstyti is kzkur kai kainuoja vos ne kaip visas naujas variklis?), o nemanau ar elektrai tai aktualu.
Beje, ant elektros nebuna uzspringstanciu varikliu kai maliesi palei zeme. Vd gesta daznai, o esc dega retai. Jeigu jau didele elektra, dedamas atskiras bec, taip kad supleskejus esc rezultate nusileisti tas pats kas su uzgesiu vd varikliu. Ir apskritai, tai skonio reikalas, o sitas hobi per daug brangus abejais atzvilgiais, kad butu galima gincytis. Taip ir galvojau, kad si tema taps vd ir el privalumu aiskinimosi vieta.

p.s. kadangi as nesu megejas ilgai skraidyti, nes pabosta, as rinkciausi elektra ir 4 akumus, nes vd kartais taip pradeda groti per nervus, jeigu nelabai draugauji..... Jeigu daromos pertraukos tarp skrydziu tai galima sau relaksuoti, bet man labiau patinka istitsai atskraidyti savo ir pakuotis...
TechnoLogic neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2008-02-20, 16:24   #53
Rimas
Kalbus narys
Vieta: Kaunas
Iš emocinės pusės: skraidymas turi teikti malonumą, aš jį dozuoju taip: lėktuvas guli bagažinėj su 2 pakrautais akm, po darbo užvažiuoju į pievą, per 3min. surenku planerį, išskraidau akumus, važiuoju namo. Baterijas pastatau krautis, rytoj vėl viskas nuo pradžių. Savaitgali išeina nuvažiuoti į pievą po 2 kartus (1,5km nuo namų).
Iš finansinės pusės: alų gerti prieš televizorių, bet kuriuo atveju pigiau.
2 Taktas: nesiginčysiu, sukimo momentai gal ir nėra visiškai vienodi ivairiais sūkiais, bet tu pažiūrėk kaip startuoja troleibusas ir kaip autobusas su pavarų dėže ir didelio momento dyzeliniu varikliu (prisiminiau, kad Panevėžy nėra troleibusų :| ).
Rimas neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2008-02-20, 16:41   #54
LederHoze
Platininis narys
Narys nuo: 2007 Mar
Vieta: Alytus - Kaunas
Mano nuomone siu klausimu trumpa ir aiski: mazi modeliai - elektra, dideli - VD. (dideliu modeliu laikau toki, kurio sparnu mostas >1,4m).
LederHoze neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2008-02-20, 17:18   #55
aff
Platininis narys
Narys nuo: 2007 Feb
Vieta: Kaunas Vaišvydava
Citata:
Parašė LederHoze
Mano nuomone siu klausimu trumpa ir aiski: mazi modeliai - elektra, dideli - VD. (dideliu modeliu laikau toki, kurio sparnu mostas >1,4m).
Itariu kad su VD esi skraides o elektra ne.As apie didelius lektuvus.
aff neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2008-02-20, 17:34   #56
LederHoze
Platininis narys
Narys nuo: 2007 Mar
Vieta: Alytus - Kaunas
Teisingai, neskraides su dideliais elektriniais. Ir nezinau ar isbandes pakeisiu nuomone. Man reikia garso ir tikroviskumo.
LederHoze neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2008-02-20, 17:42   #57
aff
Platininis narys
Citata:
Parašė LederHoze
Teisingai, neskraides su dideliais elektriniais. Ir nezinau ar isbandes pakeisiu nuomone. Man reikia garso ir tikroviskumo.
man dar dominuoja ir skrydzio kokybe ir valdymo ir pacios jegaines galimybes.
Ypatingai labai patinka kai buna stabdis uzprogramuotas(kas neimanoma su VD).
Kazi ar daug energijos srebia variklio stabdis?
Manajame variklyje jis veikia puikiai.
Senas 2008-02-20, 17:57   #58
BLITZ-as
Sidabrinis narys
Narys nuo: 2006 Oct
Vieta: Siauliai
man rodos paduoda y rites minusa ir viskas, manau sroves nesrebia. Nes sukama svariklis gali veikti kaip generatorius, bet kadangi tu trumpini rites gaunasi apkrautas ir jam sunkiau suktis.
BLITZ-as neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2008-02-20, 17:59   #59
RemsiuX
Platininis narys

RemsiuX's Avatar
Narys nuo: 2007 Apr
Vieta: Panevezys
Amžius: 28
Na ant 14A varikllio pastebejau, kad stabdis srebia nemazai ir nuolat. Dar pastebejau kai sudroja muzikyte kad, dar daugiau paima nei stabdis.
RemsiuX neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2008-02-20, 18:15   #60
aff
Platininis narys
Citata:
Parašė BLITZ-as
man rodos paduoda y rites minusa ir viskas, manau sroves nesrebia. Nes sukama svariklis gali veikti kaip generatorius, bet kadangi tu trumpini rites gaunasi apkrautas ir jam sunkiau suktis.
srebti turi-tokia jega inercine sustabdo gi per sekunde.
Senas 2008-02-20, 18:20   #61
Taktas
Platininis narys
Esu giliai įsitikinęs, kad ESC stabdo tiesiog "degindamas" variklio, dirbančio generatoriaus režimu, pagamintą energiją. Bent jau brushed ESC taip daroma (prieš porą metų buvau pasidaręs maketą pagal rusišką schemą, tai stabdžiui naudojau būtent apvijų trumpinimą)
Senas 2008-02-20, 18:29   #62
RemsiuX
Platininis narys

RemsiuX's Avatar
Na nezinau, bet kai matavau su multimetru srove tai su ijungtu stabziu sroves srebe daug daugiau nei su isjungtu tik neatsimenu kiek.

Beto variklis nevisada sukasi nuo oro srauto tai taip iseina pagal jusu teorija, kad stabdis tada neveikia.
Senas 2008-02-20, 18:31   #63
Taktas
Platininis narys
Citata:
Parašė RemsiuX
Beto variklis nevisada sukasi nuo oro srauto tai taip iseina pagal jusu teorija, kad stabdis tada neveikia.
Jei variklis nesisuka, tai jo nereikia stabdyti . Stabdis tada neveikia.
Senas 2008-02-20, 18:35   #64
RemsiuX
Platininis narys

RemsiuX's Avatar
Kazkaip idomiai cia. Bet kodel tada srebiama daug didesne srove kai ijungtas stabdis
Senas 2008-02-20, 18:37   #65
Taktas
Platininis narys
Geras klausimas . Aš tokio skirtumo nesu pastebėjęs. Gal kokia kita priežastis? Ar čia visiem taip?
Senas 2008-02-20, 18:38   #66
RemsiuX
Platininis narys

RemsiuX's Avatar
http://www.freepatentsonline.com/5659231.html

Radau siek tiek info apie motoro stbdyma
Senas 2008-02-20, 18:45   #67
aff
Platininis narys
Tai va bedele nutiko-gal kas pakomentuos.Uzduodant staigiai gaza-Atsiranda dzerzgimas ir stabdymas motoro-bandziau visaip perprogramuot-nieko gero.
Letai duodant gaza-viskas ok.
Pasirodo poliu skaicius neatitiko.Perprogramavau timing mode ant hight ir viskas ok.
Senas 2008-02-20, 18:48   #68
Taktas
Platininis narys
Man taip buvo su mažesniu varikliu. Pakeisk ESC taimingą.
Senas 2008-02-20, 23:41   #69
aff
Platininis narys
Beje jei izvelgsiu kad EXTR 330 per mazas modelis-desiu sia jegaine su visa iranga i specialiai elektrai gaminta ishlengvinta balzini modeli SU-26 .Sparno mojis 1498mm.
bus pats tas
Senas 2008-02-21, 00:07   #70
Viaceslavas
Moderatorius
Narys nuo: 2006 Nov
Vieta: Vilnius
Amžius: 48
aff, siulau pasidaryti stenda, kurio pagalba ne tik pabirbintum, bet ir ismatuotum tikraja trauka su tavaja konfiguracija: esamu propu ir akumu. Ir jei paaiskes, kad trauka virsija 4kg tikrai rinkis didesni, nei EXTRA modeliuka. O siaip varikliukas tikrai atrodo ispudingai.
Viaceslavas neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2008-02-21, 00:08   #71
aff
Platininis narys
Citata:
Parašė Viaceslavas
Minusai -elektra brangi, nes maziausiai reikia tureti tris akumus, kad jie spietu krautis ir uztikrintu betarpiska skraidyma. As asmeniskai renkuosiu VD, nes mano manymu tai labiau emociju atnesantis budas skraidyti: paruosimas uzvedant varikli, variklio garsas, galimybe ilgai skradyti.
bandau paskaiciuoti.
Imam lietuvos kainas.
VD
1 litras kuro su geru tepalu ir 25%(skaiciuoju tiek kadangi bus panashesne bent kiek srydzio kokybe i elektros kaip kazkas sake) nitro kainuoja apie 20lt.
I 15cc variklio baka pilam ketvirtadali-250 ml-kaina 5lt
Skraidom 15 min. ju kaina- 5lt

Elektra.
3700mAh 6S Akumuliatorius kainuotu apie 400lt Lietuvoje.
manau 300ciklu teisingai kraunant drasiai atlaikys.
1 ciklas 10 minuciu-kaina 1.33
15 minuciu kaina 2 LT

Pakrovejo manau neverta skaiciuoti ,kaip ir akumuliatoriu VD su pakroveju ir kitu smulkiu detaliu kaip Starteris ,zvakes pakaitintojas ,sudile ziedai,kuro pompa ir tt
Jei kur klydau pataisykite.
Senas 2008-02-21, 00:12   #72
Viaceslavas
Moderatorius
Del 300 ciklu tai tikrai suabejociau. Tuo labiau, kad ruosiesi skradyti ne su treneriuku, o 3D lektuvu, ir manau ekstremalus rezymai akumui garantuoti.
Senas 2008-02-21, 00:13   #73
aff
Platininis narys
Citata:
Parašė Viaceslavas
Del 300 ciklu tai tikrai suabejociau. Tuo labiau, kad ruosie si skradyti ne su treneriuku, o 3D lektuvu, ir manau ekstremalus rezymai akumui garantuoti.
na 200 nesuabejotum?
Senas 2008-02-21, 00:14   #74
Viaceslavas
Moderatorius
100
Senas 2008-02-21, 00:23   #75
aff
Platininis narys
Citata:
Parašė Viaceslavas
100
nemanau.
1vienas skrydis VD15 min -5lt
80 skrydziu lygu vienam akumui uz 400lt.
80skrydziu po 15 min,tai yra 120 skrydziai VD po 10 min.
tiek reikia kad atsipirktu akumuliatorius.Toliau skrydziai nemokami.
Manau manasis akumas gyvuos tikrai daugiau nei 120 ciklu.manau 200 tikrai.bent man li-po tarnauja maziausiai 200 ciklu.As cia apie mazesnius akumuliatorius.Manau dydis dideles reikshmes neturi.
jei 200 ciklu patrauksiu -laimesiu 400litu pliuso(ne del to tikrai noriu elektra ishbandyti ),shvaru nenutashkyta lektuvo korpusa ir kaip kazkas sake tepalu nenutashkyta maike...
Atsakyti

Temos įrankiai Ieškoti temoje
Ieškoti temoje:

Išplėstinė paieška
Atvaizdavimo būdas

Pranešimų taisyklės
Jūs negalite kurti naujų temų
Jūs negalite rašyti atsakymų
Jūs negalite siųsti priedų
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų

BB kodas yra įjungtas