Modeliuotojas modeliuotojui - draugas  

Atgal   Modeliuotojas modeliuotojui - draugas > Naujienos, renginiai, pagalba, ABC > Konstruktorių konkursas 2009-10m. sezonas

Atsakyti

Temos įrankiai Ieškoti temoje Atvaizdavimo būdas
Senas 2010-05-02, 15:21   #51
Vladas
Auksinis narys
Narys nuo: 2007 Sep
Vieta: Vilnius
Ka tik pabandziau dar kart, tai variklis syla kazkiek, bet tikrai nevirsija kokiu 40 laipsniu ilgiau palaikius ant 1/2 gazo. Regas syla kiek daugiau, bet tikrai ne tiek, kad negaleciau rankos islaikyt prie jo. Daugiausiai gal kokiu 50 laipsniu buvo, bet vis tiek nepatinka man tai. Reiks sroves pasimatuot kai prisiruosiu. Bet jau matyt dairaus 60A rego. Ai, ir dar. Nuo tam tikro gazo (kazkas panasaus i 2/3 nuo viso) nebedideja gazas. Tai cia kas? Regas nebeatiduoda?
Vladas neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2010-05-02, 21:51   #52
Taktas
Platininis narys
Narys nuo: 2007 Oct
Vieta: Panevėžys
Amžius: 52
Kiek supratau, pas tave yra šitas variklis http://www.hobbyking.com/hobbycity/s...2826&aff=39419 . Gamintojas rekomenduoja 11x6 propelerį. Jei tu suki 15", tai aiškus pereboras. Kokiais sumetimais tokį didelį dedi? Aš manau, kad su 4s šitam varikliui maksimumas galėtų būti 13x6, gal 13x8. Sūkiai nedidėja greičiausiai dėl to, kad daugiau srovės nebeatiduoda akumas. Arba regas užkaista ir jame krenta įtampa. 60A regas tokio dydžio modeliui taip pat yra per daug. Sumažink propelerį, ir bėdos išsispręs. Realiai traukos turėsi daugiau, negu su dideliu.
Taktas neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2010-05-02, 22:30   #53
Vladas
Auksinis narys
Zinau, kas ryte negerai buvo, dabar kaip ir susitvarke viskas. Regas kaista ne per daugiausiai, variklis beveik nekaista. Gazai dideja stabiliai iki pat gazo galo. Variklis tas pats Na o toki dedu, nes isivaizduoju, kad kuo didesnis propas - tuo lengviau pakabint modeli, stabilesnis galbut net. Pataisykit jei klystu. Gamintojai tokio gal ir nerekomenduoja, bet komentaruose raso zmones, kad deda 14x7 drasiai. Akumas atiduoda srove gerai, matavau itampos kritima - pilnais gazais itampa sumazeja nuo 13.4V iki 12.2V. Tai jei tikesim gamintojais, kad vienos bankes varza 0.008 omo, tai gaunasi, kad 40A siurbia pilnais gazais. Tai visai padoriai gaunas viskas. Nezinau net, kol kas atrodo, kad nera labai per didelis sitas propas. Gerai, o jei manytumem, kad rego nesupleskinsiu, variklis irgi labai nekaista, kas blogo dar gali atsitikt, jei per didelis propas? Nes regas 40A tikrai laikyt turi.

Aciu.
Senas 2010-05-03, 08:40   #54
Taktas
Platininis narys
Citata:
Parašė Vladas Peržiūrėti pranešimus
... pilnais gazais itampa sumazeja nuo 13.4V iki 12.2V.
Tai tu čia su 4s ar su 3s? Nes jei 4s, tai įtampa mažoka ... Jei su 3s, tai tavo naudojami propeleriai gal ir neperdideli.
Senas 2010-05-03, 09:06   #55
Vladas
Auksinis narys
4 x A123 akumai (LiFe), tai ju itampa kiek mazesne nei LiPo. Nominali po 3.3v ant bankes, tai 4 bankiu gaunasi 13.2V. Gal kai kita siunta is www.hobbycity.com pasiimsiu ir pazesniu propu.

Aciu.
Senas 2010-05-24, 21:47   #56
Vladas
Auksinis narys
Na ka, visu pirma pasakysiu, kad sitie A123 akumai sudas yra. Neatiduoda sroves didesnes nei ~33A. Matavau ivairiais budais. Prijingus prie reguliatoriaus 12V svinini akuma ir tai daugiau sroves ryja. Taigi, akumais labai nusivyles, bet kol kas apsiribosiu sitais, gal veliau pirksiu LiPo normalius. Sitie LiFe pirkti kaip nauji, isimti is Dewalt irankiu. Zodziu, nepatariu ju daugiau niekam. Nezinau, kaip su visiskai naujais is parduotuviu. Tikiu, kad su jais viskas gerai. Gerai, toliau apie modelio gamyba:

Ispjautas, priklijuotas dugnas:

Sudetos servos i sparnus, traukes (traukiu dar nesimato sitoj foto, kitoj bus)

Apdengtas stabilas, renkuosi standartine CAP 232 Breitling dengimo schema, graziai man atrodo:

Na ir dar pora foto bendram vaizdui:

Tai tiek siai dienai.
Senas 2010-05-24, 22:47   #57
RemsiuX
Platininis narys

RemsiuX's Avatar
Narys nuo: 2007 Apr
Vieta: Panevezys
Amžius: 26
Na o ka as tau sakiau apie a123 pries pusmeti
RemsiuX neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2010-05-24, 22:53   #58
Vladas
Auksinis narys
Tavo tiesa. Na bet dabar jau savo kailiu zinosiu
Senas 2010-05-25, 15:11   #59
sinsilius
Platininis narys
Narys nuo: 2008 Feb
Vieta: Senoji Varėna
Siųsti žinutę sinsilius per MSN Siųsti žinutę sinsilius per Skype&trade
Modelis tai gražus, bet dėl akumų, tai nesutinku. Žinoma nežinau kas per akumai iš Dewalt įrankio kažkokio, bet normalūs a123 duoda daug srovės. Nuo 4s 2300mAh a123 pako užkuria iki 1,6l auto benzininį variklį. Tai kokie >300A...
Naudoju pats a123, bet ne tikruosius, o tuos, kur kiniečiai stumdo per ebay, tuos, kurie nepraeina galutinio gamintojo testo ir kolkas esu beveik patenkintas. Nepatenkintas tik tuo, kad viena celė ne kartu su kitomis pasikrauna ir žiauriai ilgina krovimo laiką... Na ir svoris dar galėtų būt keliais g mažesnis.
sinsilius neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2010-05-25, 17:53   #60
Vladas
Auksinis narys
Citata:
Parašė sinsilius Peržiūrėti pranešimus
Modelis tai gražus, bet dėl akumų, tai nesutinku. Žinoma nežinau kas per akumai iš Dewalt įrankio kažkokio, bet normalūs a123 duoda daug srovės. Nuo 4s 2300mAh a123 pako užkuria iki 1,6l auto benzininį variklį. Tai kokie >300A...
Naudoju pats a123, bet ne tikruosius, o tuos, kur kiniečiai stumdo per ebay, tuos, kurie nepraeina galutinio gamintojo testo ir kolkas esu beveik patenkintas. Nepatenkintas tik tuo, kad viena celė ne kartu su kitomis pasikrauna ir žiauriai ilgina krovimo laiką... Na ir svoris dar galėtų būt keliais g mažesnis.
Taip, as irgi pirkau is ebay. Baltus tokius, su visais A123 Systems stampais ir t.t. O tu pats kada nors matavai, kokia jie srove duoda? Ir kiek celiu naudoji?
Senas 2010-05-25, 22:06   #61
sinsilius
Platininis narys
Mano irgi balti. Srovės, deja, nematavau, nes neturiu galingesnio nei 20A ampermetro, tačiau naudoju šitą akumą motorolerio 4T 125cc varikliui užvesti, tai ten turėtų būt ~50A, o gal ir daugiau Nežinau ištikrųjų kiek srebia ir kiek duoda, bet nuojauta kužda, jog visas internetas skambėtų fake'inėm specifikacijom akumų. P.S. naudoju 4s akumą.
Senas 2010-05-25, 23:07   #62
Vladas
Auksinis narys
Nu idomiai. O srove as irgi turiu tik 10A matuot. Tai jungiu tarp reguliatoriaus ir akumo varini laida ~20cm, jungiu toj grandinej ampermetra ir matuoju itampa kuri krinta ant to laido prie 10A. Pvz, jei gaunu 0.03V prie 10A, tai jei atjungus ampermetra gaunu 0.09V ant to laido (atjungiu ampermetra kad nesugadinciau jo per didelem srovem), vadinasi 3 x 10A srove Nu zodz, faktas, kad man sitie akumai neatiduoda sroves. Gal tik man. O gal ir ne, nes RemsiuX sake kad ir jam tas pats.
Senas 2010-05-26, 18:58   #63
Taktas
Platininis narys
Vyrukai, čia buriat jūs kažką . Be šito daikčiuko http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...6380&aff=39419 diskusija yra beprasmė ...
Senas 2010-05-26, 20:14   #64
Vladas
Auksinis narys
Na zinant ijungtos i grandine varzos dydi ir ant jos krintancia itampa nesunkiai galima rasti srove. Tai mano matavimais ji nevirsija ~33A. Be to, kaip ir rasiau anksciau, kol nepasedes akumas gazai nuo 2/3 ar 3/4 nebedideja :/ Tai manau, kad akumas paveda siuo atveju.
Senas 2010-05-26, 20:39   #65
sinsilius
Platininis narys
Dėl to, kad nekinta gazas prie pabaigos, tai čia vargiai ar akumų kaltė, pabandyk susirast rego manual'ą ir įėjęs į programavimą sukalibruok gazą...
Tas Watt Meter iš HC nėra toks būtinas. Galima paprasčiausiai, kaip Vladas sako, naudojant žinomos varžos vario laidą pritaikyt Omo dėsnį Tik tas varinis laidas turi būt kuo mažesnės varžos ir labai tiksliai išmatuotas.
Senas 2010-05-26, 21:12   #66
Vladas
Auksinis narys
Citata:
Dėl to, kad nekinta gazas prie pabaigos, tai čia vargiai ar akumų kaltė, pabandyk susirast rego manual'ą ir įėjęs į programavimą sukalibruok gazą...
Tas Watt Meter iš HC nėra toks būtinas. Galima paprasčiausiai, kaip Vladas sako, naudojant žinomos varžos vario laidą pritaikyt Omo dėsnį Tik tas varinis laidas turi būt kuo mažesnės varžos ir labai tiksliai išmatuotas.
Ne kalibravime esme, nes prijungus svinini 12V akuma, kad ir mazesne itampa, vis tiek siurbia 35A.
Senas 2010-05-26, 21:24   #67
sinsilius
Platininis narys
Įtampa ta pati tiek PB, tiek a123. 14,4V - pilnai įkrautų. Aš pilnai tikiu, kad gali neatiduot. Gali būt tiesiog viena celė lieva ir visus reikalus gadina... Visaip gali būt...
Senas 2010-06-02, 10:32   #68
Vladas
Auksinis narys
Na ka, modelis apdengtas, tik dangciu visokiu nera, kuriu, kaip visada, nebuna per pirmuosius skrydzius :

Taigi, modelis apskraidytas jau. Pats pirmas skrydis baigesi avarija siokia tokia - sparnas siek tiek buvo paluzes, liemuo praktiskai nenukentejo, isskyrus sparno tvirtinimas isluzo. Tada per sekmadieni viska sutvarkiau ir vakar vel bandziau skrist, tik ant tu 4 motoremo strypeliu prikroves 200g - SC dabar ~25%, nes buvo ~35% ir modelis buvo nesveikai nestabilus. Be to, eidamas antra kart skrist vairu eigas per puse susimazinau. Ir ka - antras skrydis sekmingas, modeli ore pavalkiojau, kelis apsivertimus padariau, bet kazko daugiau neiseina, nes akumas tikrai labai mazai duoda. Dabar neapsisprendziu, ar surizikuot dar kart ir nusipirkt naujas A123 celes is pvz www.propeleris.lt ar pirkt gerus LiPo akumus, nes su dabartiniu setup'u nieko gero. Tai tiek.
Senas 2010-06-02, 20:22   #69
zmogus-paukstis
Auksinis narys

zmogus-paukstis's Avatar
Narys nuo: 2008 Jul
Vieta: Gargzdai
Amžius: 23
Siųsti žinutę zmogus-paukstis per Skype&trade
sveikas, nori pasakyt, kai skridai, buvo toks atviras liemuo??
zmogus-paukstis neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2010-06-02, 20:56   #70
Vladas
Auksinis narys
Tai jo, o kas cia baisaus?
Senas 2010-06-02, 22:20   #71
algis123
Kalbus narys
Narys nuo: 2009 Aug
Vieta: Klaipeda
Grazus modeliukas, ir baik kankintis su tom A123 baterijom nusipirk normalias LiPo is skrisi ir malonumas bus
algis123 neprisijungęs   Reply With Quote
Senas 2010-06-02, 22:59   #72
Vladas
Auksinis narys
Na dabar mastau pirkt is propelerio naujas A123, supakuotas graziai. Lipo nedaug ciklu laiko, reik balansuot, o mano pakrovejas prasai labai balansuoja (veikiau isbalansuoja ), bet uz tai 200W, tai A123 kaip tik. Na ziuresiu. Zinant tai, kad turiu nosyje labai dideli svorio rezerva, tai nematau reikalo LiPo pirkt Beje, gal kas pasakys, ar nieko baisaus nebus jei http://hobbycity.com/hobbyking/store...idProduct=4909 duosiu 6s A123. Nes raso, kad "stogas" sito variklio 5s LiPo. Skirtumas nominaliu itampu 6s A123 ir 5s LiPo 1.3v, regas laiko iki 6s LiPo, tai ten bedu nebus.

Labai aciu uz pagalba

P.S. siandien dar buvau paskraidyt, ir visgi modelis gerokai ant sono linkes virst. Na suprantama, zemasparnis, taciau gal imanoma si efekta sumazint? Galvoju, gal reik bandyt propa mazesnio diametro, bet didesnio zingsnio? Tai padidins greiti, nes dabar modelis tai tikrai labai letas Ikrova sparnu gaunasi apie 47g/dm^2.
Senas 2010-06-03, 09:18   #73
Taktas
Platininis narys
Dėl didesnės įtampos varikliui tikrai nieko blogo neatsitiks, jei nebus ilgalaikio temperatūrinio režimo viršijimo (įtampos kėlimas turi būti derinamas su srovės mažinimu). Visus metus sėkmingai skraidžiau su 4S LiPo setupu su varikliu, kuriam gamintojas nurodo 2S - 3S.

Ką reiškia "virsti ant šono"? Kada jis virsta - kai staigiai aukščio paduodi? Čia visų CAP'ų ir Extrų savybė. Vaistas yra vienas: idealiai suvesti geometriją ir evoliucijų metu nenumažinti greičio.

Stebina tavo atkaklumas dėl akumuliatorių tipo . Balansuoti reikia bet kokį akumuliatorių, turintį daugiau nei vieną elementą nuosekliai, jei nori, kad jis ilgiau tarnautų. Bet kurio tipo elementai nėra identiški nei išsikrovimo, nei pasikrovimo greičiu. Kol kas jokių aiškių LiFe pliusų nematau: įtampa mažesnė, srovės atidavimas mažesnis, santykinis svoris didesnis. Krauti galima didesne srove, nei LiPo, tačiau realiai didesnės įtampos baterijoms tai labiau priklauso nuo pakrovėjo, nei nuo baterijos tipo .... Pavyzdžiui, mano pakrovėjas teoriškai gali krauti iki 5,0 A, tačiau realiai 4S batarkes krauna tik 3,3 A, o didesnės įtampos - dar mažesne. Riboja pakrovėjo galia, o ne akumuliatoriaus sugebėjimas priimti krovimo srovę. Be to, netgi kinietiškoms LiPo (kainuojančioms 20 - 30 $ už 4S - 5S bateriją) pakrovimo srovė gali būti iki 2C, ir tai reiškia, kad 3000 mAh batarkę gali krauti 6 A srove. Net 100% iškrauta batarkė tokiu atveju pasikrauna per 30 min. Protingas eksploatacijos režimas yra neiškrauti batarkės daugiau nei 70%, taigi realus pakrovimo laikas yra 20 min, kas niekam nekelia streso - normali pauzė tarp dviejų skridimų. Kur tu matai LiPo trūkumus?

Last edited by Taktas; 2010-06-03 at 09:24.
Senas 2010-06-03, 17:31   #74
sinsilius
Platininis narys
Jei pirkti a123 akumus, tai čia: http://rc-hobby.lt/index.php?route=p...ory&path=56_78

Dabar labai įdomu man kaip su tais a123, gal kas galit išbandyt kokią jie srovę atiduoda..?
Pastaruoju metu pastebėjau ir aš, kad su mano a123 akumais kažkas ne taip: po skrydžio būna kokių 40-ties laipsnių temperatūros, nors naudoju lėktuve su 50g matariuku ir 25A regu... Tiesa, akumai nenauji, jau turintys daugiau ciklų nei lipo, kraunamas 1C atlaiko, o dar ir pas pardavėją nežinia kiek laiko ir kokiomis sąlygomis stovėję...

P.S., Taktai, a123 renkasi dėl ciklų skaičiaus... kur 150, kur 1000.
Senas 2010-06-03, 21:43   #75
Vladas
Auksinis narys
Citata:
Jei pirkti a123 akumus, tai čia: http://rc-hobby.lt/index.php?route=p...ory&path=56_78

Dabar labai įdomu man kaip su tais a123, gal kas galit išbandyt kokią jie srovę atiduoda..?
Pastaruoju metu pastebėjau ir aš, kad su mano a123 akumais kažkas ne taip: po skrydžio būna kokių 40-ties laipsnių temperatūros, nors naudoju lėktuve su 50g matariuku ir 25A regu... Tiesa, akumai nenauji, jau turintys daugiau ciklų nei lipo, kraunamas 1C atlaiko, o dar ir pas pardavėją nežinia kiek laiko ir kokiomis sąlygomis stovėję...

P.S., Taktai, a123 renkasi dėl ciklų skaičiaus... kur 150, kur 1000.
Matai, rc-hobby.lt akumai panasu, kad tokie patys, kuriuos pirkau eBay - is kazkur islupti, su nulauzytais kontaktais ir pan. Nepatinka man jie, sroves neatiduotu. Reiktu tikrai uzvest tema kur kas nors galetu parasyt kur pirko akumus ir kokia jie duoda srove. Nors ir cia gali rasyt, tikrai nepakenks.

Citata:
Dėl didesnės įtampos varikliui tikrai nieko blogo neatsitiks, jei nebus ilgalaikio temperatūrinio režimo viršijimo (įtampos kėlimas turi būti derinamas su srovės mažinimu). Visus metus sėkmingai skraidžiau su 4S LiPo setupu su varikliu, kuriam gamintojas nurodo 2S - 3S.

Ką reiškia "virsti ant šono"? Kada jis virsta - kai staigiai aukščio paduodi? Čia visų CAP'ų ir Extrų savybė. Vaistas yra vienas: idealiai suvesti geometriją ir evoliucijų metu nenumažinti greičio.

Stebina tavo atkaklumas dėl akumuliatorių tipo . Balansuoti reikia bet kokį akumuliatorių, turintį daugiau nei vieną elementą nuosekliai, jei nori, kad jis ilgiau tarnautų. Bet kurio tipo elementai nėra identiški nei išsikrovimo, nei pasikrovimo greičiu. Kol kas jokių aiškių LiFe pliusų nematau: įtampa mažesnė, srovės atidavimas mažesnis, santykinis svoris didesnis. Krauti galima didesne srove, nei LiPo, tačiau realiai didesnės įtampos baterijoms tai labiau priklauso nuo pakrovėjo, nei nuo baterijos tipo .... Pavyzdžiui, mano pakrovėjas teoriškai gali krauti iki 5,0 A, tačiau realiai 4S batarkes krauna tik 3,3 A, o didesnės įtampos - dar mažesne. Riboja pakrovėjo galia, o ne akumuliatoriaus sugebėjimas priimti krovimo srovę. Be to, netgi kinietiškoms LiPo (kainuojančioms 20 - 30 $ už 4S - 5S bateriją) pakrovimo srovė gali būti iki 2C, ir tai reiškia, kad 3000 mAh batarkę gali krauti 6 A srove. Net 100% iškrauta batarkė tokiu atveju pasikrauna per 30 min. Protingas eksploatacijos režimas yra neiškrauti batarkės daugiau nei 70%, taigi realus pakrovimo laikas yra 20 min, kas niekam nekelia streso - normali pauzė tarp dviejų skridimų. Kur tu matai LiPo trūkumus?
Svorio rezerva turiu tikrai dideli, nes ir taip dabar nosyje guli 200g balastas. Be to - ciklu skaicius tikrai labai daug ka man reiskia. O be to - lipo reikia atsakingai kraut, mano dabartinis pakrovejas labai prastai balansuoja, bet turi daug galios - A123 kaip tik. Neturiu savo akume balansavimo jungties, bet krovimo metu pasimatuoju itampa ant kiekvienos celes - viskas labai saunu, itampos skirtumai atsiranda tik baigiant kraut kai jau soksta itampa ant akumu. Nezinau, gal kitiem kvailai atrodo mano sitas uzsispyrimas ant A123, bet man tai atrodo tikrai labai saunus variantas, jei tik atiduotu tokia srove, kokia priklauso (kad bent 60A duodu - jau buciau labai laimingas).
Atsakyti

Temos įrankiai Ieškoti temoje
Ieškoti temoje:

Išplėstinė paieška
Atvaizdavimo būdas

Pranešimų taisyklės
Jūs negalite kurti naujų temų
Jūs negalite rašyti atsakymų
Jūs negalite siųsti priedų
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų

BB kodas yra įjungtas