PDA

View Full Version : Antano projektas

pvilkas
2007-12-11, 08:41
Ar matėt "Aerodromo" laidoje kokis aparatas užgimęs ant Marijos žemės ?
(čia aš apie tą 6 metrų lėktuvą, skrendantį užduotu maršrutų pagal GPS).
Prieš porą metų pamenu buvo kalbų kažkuriame forume, bet paskui nutilo viskas, tai maniau, kad taip ir numiro idėja, bet pasirodo - klydau.

Turiu laidos įrašą, galiu įdėt, tik pasakykit kur (32 MB).

benkartas26
2007-12-11, 09:12
Opapa, koks monstras. Geras projektas.

pvilkas
2007-12-11, 09:43
Radau cia padėta: http://www.lrt.lt/archyvas/?channel=234940&section=4&filter=2007-12-08 (dešiniame šone susiraskit "Aerodromas" ir žiūrėkit).

ReM
2007-12-11, 10:24
Radau cia padėta: http://www.lrt.lt/archyvas/?channel=234940&section=4&filter=2007-12-08 (dešiniame šone susiraskit "Aerodromas" ir žiūrėkit).

Įdomu, net labai įdomu. Susigaudančiam žmogui galima įrodyti, kad jis skrenda pagal GPS, o kitiems - vargu... Tai, kad pultas padėtas šalia, ne rodiklis. :) Gal kitas pilotas kažkur stovi ir jį valdo? :lol:

TechnoLogic
2007-12-11, 11:50
Zmogelis pats gyroskopa daresi.. cia tai idomu :)

rookazas
2007-12-11, 12:03
Na va, pagaliau ant Lietuvos pirmas UAV'as uzgime. :) Tik as nesutikciau su keliais Antano pasakytais dalykais apie tokiu lektuvu elektronikos slaptuma ir pan. Ir, kad sunku isigyti autopilotu ir t.t.

RoCkaZ
2007-12-11, 12:29
Untė toks žmogus, kuris nepasitiki šiuolaikinėmis technolginėmis naujovėmis ir mėgsta viską susikonstruoti pats - gan archaiškai, bet jam patikimai ;) Pats dalyvavau poroje šito lėktuvėlio bandymų, tai galiu patvirtinti, kad jis skrenda "pats", t.y. valdomas onboard kompiuterio. O kas liečia rookazo komentarą dėl autopiloto įsigijimo, tai ištikrųjų nėra taip lengva surasti GERÀ variantą. Yra arba megėjiški (įskaitant visokius opensource'us kaip "paparazzi project"), arba rimti produktai bet už sąlyginai labai didelę kainą, o ir prieinami jie nevisiems. Beje, klipuke lėktuvas surinktas ne iki galo, pilnam "komplekte" jo sparnai yra dar ilgesni...

unixas
2007-12-11, 14:45
jei nori tureti kazka gero tai tik pats ir turi daryti. nes komerciniai variantai yra monopolyje. tai ka mes naudojame savo modelizme turbut sutiksit yra atliekos, o visa kita labai brangu. ir pagaminimo kastai musu naudojamiems prietaisams tikrai mazesni nei kokie 10proc nuo pardavimo kainos. speju pagrinde : 2-5procentukai. kad ir palyginimui - nerejau tranzistoriu tokiu krutu, tai is gamintojo man pasiule apie 20 litu uz viena plius atvezimo kaina. o kur dar tas faktas kad ju reikia iskart daug pirkti, o veliau suzinojau, kad is ju perka viena stambi komerciniu stiprintuvu gamykla tuos tranzus. kaina jiems musu pinigais tebuvo keliolika centu!!!

Epkencijus
2007-12-11, 17:33
Ar matėt "Aerodromo" laidoje kokis aparatas užgimęs ant Marijos žemės ?
(čia aš apie tą 6 metrų lėktuvą, skrendantį užduotu maršrutų pagal GPS).
Prieš porą metų pamenu buvo kalbų kažkuriame forume, bet paskui nutilo viskas, tai maniau, kad taip ir numiro idėja, bet pasirodo - klydau.

Turiu laidos įrašą, galiu įdėt, tik pasakykit kur (32 MB).

Maciau ir as ta laida. 6m spranu mostas, sparnai is putoplascio ir t.t. Nu ziurejau ir issiziojes buvau.